Mersin
22 May, 2024, Wednesday
 • DOLAR
  32.42
 • EURO
  34.83
 • ALTIN
  2403.5
 • BIST
  10208.65
 • BTC
  59618.85$

Seçimler Devam Ediyor

25 April 2024, Thursday 09:39

Milletvekili, belediye başkanları seçimleri derken şimdi de Oda, STK ve dernek başkanları seçimleri var.

Bu hafta sonu Mersin Diş Hekimleri Odası seçimi var. Geçen dönem 3 grubun girdiği seçime, şu anki çoğunluğu oluşturan yönetim tekrar aday olmazken bu durum eski başkanların desteklediği 2. grubun lehine çekildi.

Önceki seçimde yeterli oy alamayıp yönetime giremeyen 3. grup ise şu anki yönetimin eski seçim listesinden bazı isimleri ve kamudan da birkaç kişinin desteğini alarak listelerini tamamladılar.

Seçimde en çok dikkat çeken ise GELECEK Grubu. Yönetim tecrübesi olan arkadaşlarını tekrar yönetim kadrosuna alırken genç ve güçlü kadrosunu; yönetim, disiplin, denetleme, delege ve komisyonlara yerleştirdi. Son iki yılda birçok eğitim programları yaparken futbol, voleybol, tenis, bowling gibi spor etkinlikleri, iftar yemekleri ve piknik gibi kaynaşma etkinlikleri düzenledi. Aynı zamanda kaza yapan meslektaşları ve depremde mağduriyet yaşayan vatandaşlarının yanında olarak dayanışma örneği sergilediler.

Mersin’de sağlık turizminin güçlenmesi, reklam kriterlerinin 2024 yılı internet çağına uygun güncellenmesi, pandemide eğitim konusundaki eksikliklerin giderilmesi için her branşta tekrar eğitim güncellemesi yapılması, ÇUDİĞ ve TDB büyük kongrelerinin 25 sene sonra Mersin’de yapılması, daha güzel bir oda yeri için çalışmalar yapılması, güçlü oda anlayışıyla Mersin’deki tüm A protokol ile sıkı ilişkiler kurup meslektaşların her türlü sorunlarını çözmeye çalışılması, TDB’de bir havuz oluşturularak yeni klinik açmak isteyen meslektaşlara destek sağlaması, tek ünitli  muayenehane ile  çok ünitli polikliniklere eşit şartlara sahip olması, dijital  oy kullanma gibi projelerle dikkat çekti.

“GELECEK Sizin GELECEK Sizsiniz” sloganıyla seçime çok iddialı hazırlandılar.

Tüm adaylara başarılar dileriz.

Kazanan Mersin, kazanan Diş Hekimleri olsun.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum