Milletvekili, belediye başkanları seçimleri derken şimdi de Oda, STK ve dernek başkanları seçimleri var.

Bu hafta sonu Mersin Diş Hekimleri Odası seçimi var. Geçen dönem 3 grubun girdiği seçime, şu anki çoğunluğu oluşturan yönetim tekrar aday olmazken bu durum eski başkanların desteklediği 2. grubun lehine çekildi.

Önceki seçimde yeterli oy alamayıp yönetime giremeyen 3. grup ise şu anki yönetimin eski seçim listesinden bazı isimleri ve kamudan da birkaç kişinin desteğini alarak listelerini tamamladılar.

Seçimde en çok dikkat çeken ise GELECEK Grubu. Yönetim tecrübesi olan arkadaşlarını tekrar yönetim kadrosuna alırken genç ve güçlü kadrosunu; yönetim, disiplin, denetleme, delege ve komisyonlara yerleştirdi. Son iki yılda birçok eğitim programları yaparken futbol, voleybol, tenis, bowling gibi spor etkinlikleri, iftar yemekleri ve piknik gibi kaynaşma etkinlikleri düzenledi. Aynı zamanda kaza yapan meslektaşları ve depremde mağduriyet yaşayan vatandaşlarının yanında olarak dayanışma örneği sergilediler.

Mersin’de sağlık turizminin güçlenmesi, reklam kriterlerinin 2024 yılı internet çağına uygun güncellenmesi, pandemide eğitim konusundaki eksikliklerin giderilmesi için her branşta tekrar eğitim güncellemesi yapılması, ÇUDİĞ ve TDB büyük kongrelerinin 25 sene sonra Mersin’de yapılması, daha güzel bir oda yeri için çalışmalar yapılması, güçlü oda anlayışıyla Mersin’deki tüm A protokol ile sıkı ilişkiler kurup meslektaşların her türlü sorunlarını çözmeye çalışılması, TDB’de bir havuz oluşturularak yeni klinik açmak isteyen meslektaşlara destek sağlaması, tek ünitli muayenehane ile çok ünitli polikliniklere eşit şartlara sahip olması, dijital oy kullanma gibi projelerle dikkat çekti.

“GELECEK Sizin GELECEK Sizsiniz” sloganıyla seçime çok iddialı hazırlandılar.

Tüm adaylara başarılar dileriz.

Kazanan Mersin, kazanan Diş Hekimleri olsun.